Start! Fiatalok a siker útján

Új Széchenyi Terv

A Kaszap István Alapítvány égisze alatt valósult meg a négy alkalomból álló „Start! Fiatalok a siker útján” elnevezésű beszélgetéssorozat. A „Szociális célú városrehabilitáció Rákosmentén” című pályázaton kapott támogatásnak köszönhetően a pályaválasztás előtt álló diákok olyan kortársaikkal találkozhattak, akik sikeresek a saját szakterületükön.

Pálfalvi Milán a tematikus rendezvény főszervezője négy különböző kategória fiatal képviselőit hívta meg, hogy osszák meg tapasztalatukat a diákokkal. Zábori Balázs űrkutató a tudomány, Hirling Zsolt olimpikon a sport és önkéntesség, Páljános Erzsébet, Szalai Szilvia és Vitárius Nikoletta a képzőművészet, Dely Domonkos patikus, zenész, drift versenyző pedig az „összetett” kategóriában osztotta meg gondolatait, élményeit a résztvevőkkel.

Start! Fiatalok a siker útján A rendezvény fővédnöke, Riz Levente polgármester, országgyűlési képviselő annak a meggyőződésének adott hangot, hogy Rákosmentét nem csak kőből, betonból és aszfaltból kell építeni. Nem csupán a nagyberuházások fontosak a kerület életében, hanem azok a közösségformáló programok is, amelyek egyfajta szellemi, lelki útmutatást is adnak, különösen a fiatalabb generáció számára.

A rendezvénysorozaton átadott tapasztalat, hogy el kell, tudjuk fogadni azt az életet, amit kaptunk, abban boldognak lenni és olyan hivatást választani, amelyet szívesen csinálunk és szeretünk, ez lehet a siker kulcsa.

A programok forrását (244.000,- Ft-ot) a Kaszap István Alapítvány az Európai Unió által társfinanszírozott Szociális célú városrehabilitáció Rákosmentén című, KMOP-5.1.1/C-09-2f-2011-0002 kódszámú pályázat közvetett támogatások rendszerében a „Helyi lakosság bevonását célzó kisebb közösségi programok támogatása” című mini-projekt kiíráson nyerte el.

Magyarország megújul

Comments are closed.